Pruszków – II Bieg Wolności? Znak zapytania, ponieważ dzień wcześniej miał być Ursus, ale na 3 dni przed startem odwołano bieg i przeniesiono go za miesiąc w terminie, z którego muszę zrezygnować, gdyż na ten dzień mam już inne plany.

W ostatniej chwili zapisałem się na Pruszków, gdyż szkoda mi było weekendu w którym zaplanowałem sobie pobiegać w zawodach. W końcu przynajmniej byłem po raz pierwszy na stadionie Znicza Pruszków – drugoligowego zespołu piłkarskiego, gdzie znajdował się start i meta biegu. Poznałem trochę Pruszków, halę, gdzie odbywają się zawody kolarskie, gdyż chociaż dzień w dzień przejeżdżam przez to miasto do pracy, znam go mało.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W tym samym czasie niedaleko odbywał się inny bieg na 10 km w Podkowie Leśnej w którym startowałem w ubiegłym roku, ale z czegoś trzeba było zrezygnować. Tam pobiegł syn Paweł, który był Patronem Medialnym tego biegu.

Ze startu jestem bardzo zadowolony. Pogoda dopisała, było słonecznie, powietrze rześkie, dlatego biegło mi się dobrze i uzyskałem wynik o 1:30 minuty lepszy od tegorocznego rekordu z Milanówka, a także poprawiłem swoją życiówkę na 10 km 51:36 min. o prawie pół minuty i w swojej kategorii wiekowej zająłem 5 miejsce! Moim marzeniem jest złamać 50 minut?

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Podczas tego występu nastąpił też znaczący fakt, że została po raz pierwszy zaprezentowana nowa koszulka biegowa zaprojektowana i wykonana dla członków Stowarzyszenia Żyr.A.F.A. Myślę, że kolorystyka i jej wyrazistość rzucała się wśród innych biegaczy w oczy i dobrze reprezentowała Żyrafę oraz Żyrardów na arenie sportowej, była także funkcjonalna w biegu. Jeszcze nie raz pokażemy się w niej na różnych imprezach sportowych.

Waldek

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *