W dalszej części podsumowania mojego uczestnictwa w Stowarzyszeniu odbyło się 22.06.2015 w Radziejowicach sztandarowe przedsięwzięcie Żyrafy, czyli 2 Bieg Chełmońskiego. W przygotowaniach i organizacji jego uczestniczyło wielu członków oraz osób zaprzyjaźnionych z nami przy udziale władz gminy i powiatu. Impreza fajna i udana. Osobiście na niej poznałem zwycięzcę Pawła Raczyńskiego oraz triumfatora ubiegłorocznego biegu Artura Kurka.

SAM_8824

Chciałbym jeszcze nadmienić, że chociaż w głównym biegu nie biegłem, dystans ten kilkanaście dni wcześniej przebiegłem na czas i podając uczestnikom wodę na trasie docenia się ich trud. Inaczej to wygląda gdy biegniemy a inaczej gdy stoimy z boku.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W połowie sierpnia odbył się już 7 cykliczny rajd rowerowy do Prochowego Młynka. Zajazd w Puszczy Bolimowskiej niedaleko Bartnik. Chociaż byliśmy już tam 2 lata temu ale okolice oraz gospodarze ośrodka, którzy przygotowali dla nas poczęstunek, fajni.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Natomiast pod koniec sierpnia odbył się 2 półmaraton BMW w Warszawie. Wspominam o nim, gdyż brało w nim udział kilku naszych członków tworząc drużynę i pomimo bardzo dużych upałów w tym dniu na 102 zespoły zajęliśmy 52 miejsce.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kolejnym naszym zespołowym osiągnięciem był 19 września Bieg Charytatywny na warszawskim Targówku. Drużyna nasza złożona z 5 osób biegła w czasie godziny na zmianę przy czym każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka. W sumie wykręciliśmy 37 okrążeń, co na 60 zespołów dało nam 17 miejsce. Na tych zawodach kopnął mnie zaszczyt stania na podium jako najstarszy uczestnik biegu z nagrodami włącznie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jeszcze w październiku w ramach 23 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w muzeum lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowa odbyło się Święto Lnu. W ramach wielu imprez w tym dniu odbyły się biegi po przędzę, zorganizowane przez Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. Wystąpili w nich i dzieci i starsze osoby. Pomimo chłodu i że było nas tylko dwóch, ja i prezes Jacek udało się nam sprawnie je przeprowadzić.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Po Maratonie Warszawskim wycofałem się z czynnych startów chociaż od nas biegali w Biegu Leśnika w Skierniewicach i Biegu Niepodległości w Warszawie, ja dałem sobie czas odpoczynku.

Jednak nie wycofałem się z uprawiania sportu. Podczas tej jesieni sporo jeżdżę na rowerze, w tym kilka razy byłem w Parku Procnera na ścieżce zdrowia, której operatorem jest nasze Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. gdzie odbywają się biegi oraz nordic-walking pod okiem instruktorów. Również też biegam, chociaż trochę mniej intensywnie i krótsze dystanse. Jednak, czy biegam, czy jeżdżę na rowerze zakładam często koszulkę z napisem Żyr.A.F.A. aby promować nasz ruch pokazując czynne uprawianie sportu na powietrzu.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Pozdrowienia dla członków Żyrafy, jej sympatyków oraz wszystkich co mnie oglądają.

Waldek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *