1 marca odbył się po raz pierwszy w historii miasta Żyrardowa bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” na dystansie 1963 metrów. Jest to symboliczna długość, którą jest rok śmierci ostatniego z wielu tysięcy osób wyklętych i zgładzonych przez sowieckie i komunistyczne rządy.

Drugi bieg odbył się na dystansie 5 km, na terenie miasta. Jest to w ogóle pierwsza tak profesjonalna impreza w Żyrardowie z pomiarem czasu, ładnymi koszulkami, medalami oraz pucharami w kilku kategoriach, które wręczali najwyżsi przedstawiciele władz miejskich.

SAM_6413

Wcześniej odbywały się uroczystości przy ratuszu, następnie uroczysta msza w kościele farnym oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem. W biegu krótszym uczestniczyło wiele znanych osób oraz dużo młodzieży, harcerzy. W drugim wystąpiło około 150 osób w różnym stopniu zaawansowania biegowego. Biegi te zorganizowało Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności Żyr.A.F.A. wraz z władzami miasta.

11025953_608634969267515_3301249204382927111_n

Jako jego członek brałem udział w pracach przy nim. Pomagałem przy rozdawaniu pakietów dla uczestników biegu, przy rozkładaniu bramy start-meta, a podczas samych biegów wraz z wieloma innymi jak harcerze, Straż Miejska, Policja osłanialiśmy trasę, aby nikomu nic się na trasie nie zdarzyło przykrego. Na końcu wraz z naszą maskotką żyrafą z ostatnimi biegaczami wbiegliśmy całą grupą na metę kończąc wyścig. Więcej o biegach, zwycięzcach na stronie www.zyrafazyrardow.pl

Zdjęcie0063

Zdjęcie0065

Na placu niedaleko startu odbywały się imprezy towarzyszące. Były konie na których małe dzieci oraz młodzież mogła przejechać się w siodle pod okiem instruktora. Pogoda dopisała i myślimy, że w przyszłym roku znów się spotkamy.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jeden komentarz

  1. Świetny pomysł z tym dystansem na 1963 metry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *