Zbliża się koniec roku. Wiele przeróżnych w nim imprez więcej czy mniej ważnych, wiele po nich pozostaje fotografii. Dzisiejszy świat to wyrafinowana technika, czyli fotografia cyfrowa. Dziesiątki zdjęć zamkniętych w pamięci komputera.

Mijają nieraz miesiące nawet lata, przybywają ciągle nowe, a my nie mamy nawet czasu aby do nich wrócić, spojrzeć, przypomnieć sobie minione chwile.

IF

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dwa lata temu założyłem sobie album ze zdjęciami, które wybieram z całego rocznego sezonu. Z reguły w zależności od rangi imprezy ilość zdjęć to 2-4 lub 6, aby wchodziły na pełną stronę. Włożone są chronologicznie zatrzymując każdy rok, krok po kroku. Obecny album wypełniłem już całkowicie z trzech lat od kiedy zacząłem biegać oraz jeździć na rajdy rowerowe.

Jest to fajna sprawa, gdy co jakiś czas można usiąść w fotelu przy kawie, herbacie wziąć w rękę album i w kilka minut zobaczyć, przypomnieć sobie w szybkim skrócie najciekawsze momenty minionych lat. Normalne fotografie tak jak zdjęcia z przed wielu, wielu lat przywołują według mnie dużo ciekawszy klimat.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Chciałbym wrócić do poprzedniego artykułu o Filipie de Girardzie i zdjęcia na którym jestem przy jego pomniku. Na drugi dzień rano gdy szedłem na rynek, wziąłem aparat aby zrobić zdjęcie pomnikowi, gdy nie ma przy nim nikogo. Dochodząc do niego widziałem faceta, który obfotografowywał go. Poprosiłem go by mi zrobił przy nim zdjęcie, z mojego aparatu, a on poprosił mnie o to samo dając mi swój naprawdę profesjonalny sprzęt. Tyle, że zwróciłem uwagę na to, że nie był to typowy przechodni jak ja. Dopiero w Telewizji Żyrardowskiej był z nim wywiad i poznałem, że to jest autor pomnika Jan Tutaj profesor ASP w Krakowie, a także autor mojego zdjęcia z jego dziełem.

prof. Jan Tutaj - autor pomnika

prof. Jan Tutaj – autor pomnika

PS. Listopad miesiąc już jesienno-zimowy, ale i tak udało mi się przekroczyć 100 km biegowo oraz 80 km na rowerze. W weekendową sobotę standardowa leśna pętla 11 km.

Waldek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *