W niedzielę, dnia 14.06 uczestniczyłem w VI biegu sobótkowym w Brwinowie. Byłem tam po raz pierwszy. Jest to bieg raczej taki kameralny z niedużą liczbą biegaczy, około 110, w pełni przebiegający po ulicach miasta. Start i meta przy szkole, która jest wyposażona w wiele obiektów sportowych, jak sala sportowa, korty oraz pełnometrażowe boisko do piłki nożnej, jak i bieżnię lekkoatletyczną. Właśnie na tej bieżni odbywała się rozgrzewka przed decydującym startem.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Bieg zaczął się od 11 godziny. Pogoda zmienna, to słońce to chmury, parno, lecz na szczęście deszcz nie padał. Trasa przebiegała po kilku ulicach, dwie pętle po 5 km. Czas był mierzony ręcznie i był podobny do mierzonego przez mój stoper i wyniósł 53:08. Dało to mi 59 miejsce, tyle ile akurat jeszcze mam lat. W kategorii M60 byłbym na 4 pozycji.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Bieg wygrał znany polski biegacz Szostak, którego trenerem jest człowiek trenujący też Shegumo. Ciekawostką biegu była biegaczka, ale czworonożna Tunia, dla której był to jubileuszowy bieg, bo 100. Pies przygarnięty ze schroniska i biegający ze swym panem jako zawodnik. Z resztą widać na zdjęciu ze mną po biegu, gdzie mamy medale na szyi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Po imprezie odpoczynek, zapewniony posiłek, dekoracje zwycięzców. Medal wyjątkowy z przezroczystego tworzywa, którego mało widać z dala, ale takiego jeszcze nie miałem. Następny weekend Radziejowice i Bieg Chełmońskiego, gdzie zapraszamy jako organizatorzy Stowarzyszenie Żyr.A.F.A.

Waldek

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *