W minioną niedzielę 22 maja odbył się kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez KTR Tandem Mszczonów wraz ze Stowarzyszeniem Żyr.A.F.A. Żyrardów. Wyruszyło nas 6 osób spod toru kolarskiego na zbiórkę pod Termy we Mszczonowie.

IF

Tam główny organizator KTR Tandem – Robert nie mógł z nami jechać a szkoda, w 10 osób wyruszyliśmy na naszą przygodę rowerową. Pierwszym celem był Międzyborów do którego jadąc przejechaliśmy obok obiektów Afrodyty w Radziejowicach, jednego ze sponsorów czerwcowego Biegu Chełmońskiego.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W miejscowej szkole były obchodzone główne uroczystości dnia Międzyborowa. Na jej terenie z pobliskiego skansenu maszyn rolniczych stały ciągniki. Frajdę mi zrobiło usiąść na traktorze „Ursus” z roku 1952, jako że jestem związany z Ursusem i przemysłem ciągnikowym przez 43 lata i dalej w nim pracuję.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Następnym miejscem naszej wycieczki był cmentarz wojskowy żołnierzy AK poległych w czasie II Wojny Światowej. W Budach Zosinych pochowanych jest 132 żołnierzy grupy Kampinos wycofujących się spod Warszawy.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Głównym naszym celem rajdu była „Smażalnia ryb nad wodą” gdzie każdy z nas zjadł porcję smażonej ryby. Był to dłuższy postój w miłej atmosferze na świeżym powietrzu.

if

13217408_594019467428344_6317068353997846750_o

Po postoju 3 osoby pojechały na Mszczonów, a reszta na Żyrardów, gdzie ja i 2 osoby pojechaliśmy do domu, co mi dało około 60 km. Jednak z nami była koleżanka z Cycle Skierniewice i jak to przystało na dżentelmenów z Żyrafy trzech odprowadziło ją prawie pod same Skierniewice co im dało jeszcze dodatkowe 40 km. Ach Ci mężczyźni.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wycieczka udana, pogoda dopisała na takie aktywne spędzenie weekendu jako, że ja w sobotę tym razem na nogach zrobiłem  najdłuższy swój dystans w tym roku ponad 15 km.

Waldek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *