W sobotę odbył się już II bieg charytatywny PKO, który jest kontynuacją biegów serca organizowanych wcześniej przez Spartan na Targówku.

Kilka tygodni przed biegiem zobaczyłem reklamę tego biegu w telewizji i postanowiłem z prezesem naszego Stowarzyszenia Żyr.A.F.A. Jackiem puścić kto by się jeszcze zdecydował w nim uczestniczyć. Zgłosił się Paweł Łęcki, Łukasz Orzeszyna, którzy biegli w ubiegłym roku oraz Marcin Obłękowski i powracający do biegania po kontuzji syn Paweł dla którego był to pierwszy start w tym roku.

Bieg po raz pierwszy w tym roku odbywał się na AWF w Warszawie przy ul. Marymonckiej. Część nas na miejsce zawodów udała się pociągiem, a syn Paweł rowerem, któremu zgodził się towarzyszyć drugi syn Michał. Tak wyszło, że spotkaliśmy się w Warszawie przy stacji metra Stare Bielany i dalej doszliśmy pieszo. Jako kapitan drużyny pobrałem pakiety i po krótkiej rozgrzewce, a także odprawie i zapoznaniu regulaminu biegu o godz. 11:30 wraz z uczestnikami 11 innych miast nastąpił start.

IF

Oczekiwanie na start

IF

Drużyna oczekująca w boksie

Jest to godzinny bieg sztafetowy z udziałem 5 zawodników, aby przebiegli jak najwięcej okrążeń, za które PKO ufundowało obiady dla najbiedniejszych dzieci. Słoneczna pogoda, bardzo ciepło i każde sprinterskie w sumie osiem 400 m dawały się dobrze w kość, ale daliśmy wszyscy z siebie wszystko robiąc aż 41 okrążeń o 4 więcej niż w ubiegłym roku i zajęliśmy 8 miejsce open i 5 w kategorii męskiej, na 74 startujące zespoły.

IF

IF

IF

Żyrafa w locie 🙂

Całość prowadziła Paulina Chylewska z redakcji sportowej TVP.

14398154_1522298787796018_338041990_n

Koszulki oraz medale bardzo ładne. Nieważne, że nogi na drugi wyjątkowo bolały, nieprzyzwyczajone do tak dużego tempa, ale impreza fajna, szczytny cel i do zobaczenia za rok.

IF

IF

IF

po biegu powrót do domu

W niedzielę mimo obolałych nóg wyszedłem trochę przejeżdżając rowerem ponad 20 km. Pozdrowienia dla współuczestników. Więcej zdjęć na stronie Żyrafa Żyrardów.

Waldek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *