W niedzielę dnia 28 lutego z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych odbył się już po raz drugi w Żyrardowie bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 m. oraz drugi bieg na 5 km, zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. wraz z Urzędem Miasta w Żyrardowie. W pierwszym wystartowało 80 zawodników w bardzo zróżnicowanej kategorii wiekowej, w drugim na 200 zgłoszonych 175, którzy ukończyli bieg.

IMG_1507aa

Moim zadaniem była pomoc przy sprawnym zorganizowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy. Przed rozpoczęciem biegów przebywałem w biurze zawodów, gdzie po ich otwarciu o godzinie 12 pomagałem przy wydawaniu zawodnikom pakietów oraz zadbałem o odpowiedni dobór koszulek z nadrukami żołnierzy wyklętych na nich. Był bardzo duży ruch, gdyż wydawaliśmy jednocześnie na oba biegi.

001

Biuro zawodów, fot. Ewa Bartoszuk

Przed godz. 14-tą wyszedłem i zająłem miejsce na ostatniej krzyżówce trasy przed metą wraz z jedną z dziewczyn, których było wiele wraz z harcerzami, służbami porządkowymi podczas zabezpieczania całej trasy biegu. Była to też okazja do dopingowania wszystkim uczestnikom zawodów. Po zawodach uczestniczyłem podczas dekoracji zwycięzców oraz im pogratulowałem, gdyż wielu z nich znam osobiście. Choćby zwycięzcę biegu na 5 km Artura Kurka, którego poznałem na Biegu Chełmońskiego w Radziejowicach, Pawła Łęckiego zwycięzcę biegu pamięci, z którym należymy do Stowarzyszenia Żyr.A.F.A., najstarszego uczestnika Pana Jana Kocimskiego z KM Aktywni Sochaczew, który również uczestniczył nieraz w naszych wycieczkach rowerowych, oraz niektóre osoby które spotykam na trasie podczas treningów.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

004

Zwycięzca biegu głównego Artur Kurek

Po uporządkowaniu biura rozjechaliśmy się do domów w przeświadczeniu, że wszyscy zrobiliśmy dobrą robotę aby impreza się udała. Pogoda wyjątkowo dopisała, gdyż następne dni były fatalne ze śniegiem oraz nie zawiedli uczestnicy.

Było fajnie, oby tak trzymać w następnych imprezach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności.

003

P.S.

Szkoda tylko, że Telewizja Żyrardowska oprócz krótkiej relacji z biegu Tropem Wilczym nie skomentowała ani jednym słowem z biegu głównego na 5 km. Jednej z największych imprez masowych w Żyrardowie w której uczestniczyło około 200 zawodników z Żyrardowa oraz wielu miast okolicznych.

Waldek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *