Weekend ostatni bardzo był pracowity ze względu na przygotowania jak i sama organizacja III edycji biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych w Żyrardowie. Są to dwa biegi, które organizuje Stowarzyszenie Żyrafa Żyrardów wraz z Fundacją Wolność i Demokracja.

W sobotę już po południu się zebraliśmy i przez prawie trzy godziny przygotowaliśmy biuro zawodów oraz pakowanie 300 pakietów dla uczestników. Od 16 g. otwarcie i już przez te trzy godziny odebrało około 50 osób pakiety.

IF

Niedziela. Cztery godziny przed biegami otwarcie biura i wydawanie. Na bieg główny przyszło blisko 200 osób a na ten krótszy około 80. Było pracy sporo szczególnie ostatnia godzina przed biegiem największy nawał biegaczy przyszło po odbiór numerów oraz pakietów.

IF

W tym roku organizacyjnie bardzo nam wszystko się udało. Zarówno wolontariusze, harcerze oraz żołnierze z Sochaczewa z pokazem broni, a także ze świetną grochówką. Ja osobiście byłem i na mecie oraz na trasie dopingując zawodników do jeszcze większego wysiłku, szczególnie na ostatnich 100 metrach, które pokonałem za ostatnim biegnącym, a za mną tylko nasza maskotka żyrafa.

IF

IF

IF

Był też dron, który nagrywał biegnących na trasie, a także pogoda. Chybotliwa, ale się utrzymywała nie dokuczała bardzo. Po uprzątnięciu biura po 17 rozeszliśmy się do domów. Impreza udana, uczestników najwięcej ze wszystkich edycji i tak trzymać.

Medal organizacyjny

Medal organizacyjny

PS

W poniedziałek miałem dzień wolny pogoda wspaniała słońce 11 st. C i dla zabicia złych, nachalnych myśli, które kołaczą się w głowie pobiegałem ponad 11 km w lesie. Mało to pomogło!

Waldek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *