Kolejna edycja biegu ku pamięci Żołnierzy Wyklętych za nami. Była to już 6 w Żyrardowie zorganizowana przez stowarzyszenie Żyr.A.F.A. Żyrardów oraz urząd miasta. Przygotowania rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale kulminacja była w sobotę kiedy to w Centrum Kultury w Żyrardowie przygotowaliśmy pakiety i już też je wydawaliśmy oraz w niedzielę 1 marca, kiedy wydawaliśmy je kolejnym zawodnikom oraz same biegi na dystansie biegu Żołnierzy Wyklętych 1963 m oraz biegu głównego 5 km. Jednym z Wyklętych był Żołnierz który posiadał takie same nazwisko jak ja i nosiłem koszulkę w biurze z jego podobizną.

W obu biegach uczestniczyło około 280 osób a pogoda dopisała. Medale na mecie dawał minister Maciej Małecki oraz prezydent miasta Lucjan Chrzanowski.

 

Medale wyjątkowe bo kto zdobędzie je w dwóch następnych edycjach będzie je mógł złożyć w jedną kompozycję.

W czasie biegów stałem na ostatniej prostej jako porządkowy i dopingowałem uczestników. Spotkałem wielu znajomych z tras biegowych, także z Facebooka pozdrawiam drużynę Orzecha.

Była też nasza maskotka żyrafa.

Na koniec dekoracje pucharami oraz losowanie nagród rzeczowych oraz grochówka przygotowana przez żołnierzy w Sochaczewa.

Na koniec krótkie tegoroczne podsumowanie. Pogoda mało zimowa. Około 240 km na trasie w tym 1 półmaraton w lutym, oraz około 430 km na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *